Makalelerimiz > Tüp Bebek Makaleler > Laparoskopi-Histeroskopi Makaleler > Jinekoloji Makaleler > Gebelik-Doğum Makaleler > Vajinismus Makaleler

Hpv Tedavisi Ankara - Doç. Dr. Nermin Köşüş - Doç. Dr. Aydın Köşüş


ankara hpv siğil tedavisi

Hpv tedavisi Ankara ilinde Çankaya ilçesindeki merkezimizde yapılmaktadır. Hpv Ankara deyince akla doktorlarımız Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş gelmektedir. Hpv tedavisinde siğil dondurma, siğil yakma ve lazerle siğil tedavisi uygulanmaktadır. Hpv tedavisi Ankara fiyatları yapılacak işlemin büyüklüğüne ve siğillerin yaygınlığına göre değişir. Hpv tedavisi Ankara fiyatları için bizimle iletişime geçiniz. Hpv Ankara doktorlarımız tarafından tedaviniz titizlikle uygulanacaktır.

Hpv Virüsü Nedir?


Hpv virüsü cinsel yolla bulaşan en yaygın enfeksiyonlardan biridir. Tüm dünyada cinsel yönden aktif kadınların % 50 sinden fazlası yaşamları sırasında HPV virüsü ile infekte olurlar. %90’ ı kendiliğinden gerilerken, %10’ luk hasta grubunda rahim ağzı kanseri yada öncü lezyonları gelişebilir. Bu gelişim hemen olmayıp hastanın bağışıklık durumuna göre 5-15 yıl arasında gelişebilir.

Hpv virüsü ve rahim ağzı kanseri ilişkisi nasıldır?


Rahim ağzı kanseri tüm dünya kadınları arasında meme ve rahim içi kanserinden sonra görülen en sık 3. kanser türüdür. Hpv virüsü rahim ağzı kanserlerinin neredeyse tamamında en önemli nedendir. Amerika'da bugüne kadar 20 milyon Hpv vakası tanımlanmış olup bu sayıya her yıl bir milyon yeni hasta eklenmektedir. 250.000 kadın her yıl rahim ağzı kanseri nedeniyle hayatını kaybetmektedir.

Human Papilloma Virüsler (HPV) sık görülen, belirti vermeyen ve oldukça bulaşıcı virüslerdir. Dünya sağlık örgütü verilerine göre yaklaşık her 10 kişiden 1’inde Hpv virüsü vardır. Bir kadının 50 yaşına kadar Hpv enfeksiyonuna yakalanma riski %80’dir. Hpv, rahim ağzı kanserlerinin yaklaşık %100’ünden, anüs kanserlerin %80-%90’ından, vajen kanserlerin %60’ından ve penis kanseri olgularının %30-%40’ından sorumludur. Bu veriler göz önüne alındığında, Hpv’nin önemli bir halk sağlığı sorunu olduğu ortaya çıkar. Bugüne kadar enfeksiyona neden olan 120'den fazla Hpv tipi tanımlanmıştır. Bu tiplerden özellikle 16 ve 18 serviks kanseri gelişimi açısından en riskli Hpv tipleridir. Kadınlarda vaginal sürüntü örneklerinden Hpv DNA testi ile Hpv varlığı kolaylıkla saptanabilmektedir.

Hpv virüsü nasıl bulaşır?


Hpv virüsü özellikle çok sayıda cinsel eşi olan (veya öncesinde olmuş olan) bireyler ve bu bireylerin eşlerinde yaygındır. Ortak kullanılan havuzlardan, havlulardan yada klozetlerden de bulaşabileceği söylenmekle beraber henüz kesin olarak ispatlanamamıştır. Hpv enfeksiyonları son derece bulaşıcı olduğu için bulaşmayı önlemede özellikle tek eşlilik önem taşımaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta her iki eşinde tek eşli olması gerektiğidir. Cinsel ilişki sırasında kondom kullanılması riski azaltır.

Hpv virüsü tedavisi nasıl yapılır?


Genital siğil gelişenlerde değişik ilaçlarla tedavi uygulanabilir. Yakma yada dondurma yöntemleri tercih edilebilir. Çok yaygın olanlarda cerrahi eksizyon gerekebilir. Rahim ağzının kanser öncüsü lezyonlarında daha çok rahim koruyucu tedaviler ön planda iken, rahim ağzı kanseri gelişenlerde kanser cerrahisi uygulanması gerekmektedir.

Hpv Tedavisi Ankara Fiyatları 2020


Hpv tedavisi Ankara fiyatları 2020 yılında siğil sayısına göre değişir. Siğil ne kadar çoksa ve ne kadar büyükse maliyeti o kadar artar. Uygulanacak yöntemde hpv tedavi fiyatlarında etkilidir. Siğil dondurma ve siğil yakma fiyatları lazerle siğil tedavisine göre daha uygundur. Hpv tedavinizi merkezimizde uygun fiyatlarla yaptırabilirsiniz.
Hpv virüsünün neden olduğu en önemli rahatsızlıklardan birisi siğillerdir. Genital siğil tedavisi Ankarada pekçok hastanede yapıldığı gibi muayenehanelerdede yapılmaktadır. Ankara siğil tedavi merkezleri arasında bizim Çankayanın Çukurambar semtindeki kliniğimizde mevcuttur. Kliniğimizde Ankara Hpv doktorumuz tarafından öncelikle ön değerlendirmeniz yapılmaktadır. Değerlendirme sonucuna göre ilaç yada yakma veya dondurma tedavileri önerilmektedir. Hpv tedavisi yada siğil tedavisi yapan hastaneler ankarada oldukça çoktur. Öncelikle Hpv testinizin yapılması gerekecektir. Hpv testi Ankaradaki kliniğimizde oldukça uygun ücretlere detaylı şekilde yaptırabilirsiniz. Hpv Ankara doktor tavsiyesinde kliniğimizdeki Doç. Dr. Nermin Köşüş siğil tedavisinde en başarılı doktorlardan biridir. Hpv testinizi yaptırmak ve Hpv tedavisi hizmetini rahat bir ortamda almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Ankara Çankaya Çukurambar'daki muayenehanemizde Hpv tedavisi Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş tarafından yapılmaktadır. Ankara Hpv Tedavi veya Ankara siğil tedavisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hpv Ankara, Hpv tedavisi Ankara, Siğil tedavisi Ankara, Jinekolog Ankara, Doç. Dr. Nermin Köşüş

Aşağıdaki makalelerimizi de okuyabilirsiniz Nedir?

>>>Gebelik öncesi kontrol önemli midir?
>>>Gebelikte sık görülen şikayetler nelerdir?
>>>Gebelikte yapılan işlemler nelerdir?
>>>Gebelikte beslenme nasıl olmalıdır?
>>>Gebelikte İlk Üç Ay
>>>Her Bitkisel Çayı Gebelikte Tüketmeyin!
>>>Gebelikte kilo alımı nasıl olmalıdır?
>>>Gebelikte çiğ etle yapılan yiyecekler güvenli midir?
>>>Gebelikte ileri anne yaşı önemli midir?
>>>Gebelik Sırasında Beslenmeme Dikkat Etmeliyim!

Buradan gebelik hesaplama sayfamıza geçebilirsiniz.
İlgili Diğer Yazılar

Kliniğimizde

Kliniğimizde genital bölgedeki siğillerin yakılması ve dondurulması işlemi yapılmaktadır. Çok geniş lezyonlarda anestezi altında işlem yapılmaktadır. HPV aşılarını kliniğimiz aracılığı ile temin edebilirsiniz.

Ankara Jinekolog İletişim Bilgileri

Telefon:(312)285-85-88
Email: nerminkosus@gmail.com
Website: www.drnerminkosus.com

Ankara Ticaret Merkezi,
Kızılırmak Mah,
1450 sok,
B Blok No:4,
Çukurambar/Çankaya,
ANKARA

Ankara Kadın Doğum Uzmanı Web Sitelerimiz

www.aydinkosus.com

www.jinekologankara.com

www.ankaratupbebekuzmanlari.com