Makalelerimiz > Tüp Bebek Makaleler > Laparoskopi-Histeroskopi Makaleler > Jinekoloji Makaleler > Gebelik-Doğum Makaleler > Vajinismus Makaleler

Doğum hesaplama 2020– Doğum Hesaplama Takvimi - Doğum Haftası Hesaplama 2020 –


doğum hesaplama 2020

Doğum Hesaplama 2020 nasıl yapılır?


Doğum hesaplamada Nagele formülü denilen formül kullanılır. Bu formülde son adet tarihinde güne 7 eklenir ve aydan 3 çıkarılır ve hesaplanan tarih beklenen tahmini doğum tarihidir. Ancak doğumların pek çoğu hesaplanan bu tarihten 1 hafta önce yada sonra gerçekleşir. Doğum hesaplamaya bir örnek verelim:

Bayanın son adet tarihi 21.05.2020 olsun. Beklenen doğum tarihi, 21+7=28, 5-3=2, yani 28.02.2020 olarak hesaplanacaktır.

Hesaplanan tahmini doğum tarihi en son bekleyeceğiniz tarihtir. Doğumunuzun ne zaman gerçekleşeceğini net olarak bilmemiz mümkün değildir. Doğum hesaplama takvimi ile yapılan hesaplama sonucunda bulunan tarihten 15 gün öncesine kadar doğum yapacak olursanız bebeğinizle ilgili problem yaşama riskiniz çok düşük olacaktır. Hesaplanan doğum tarihinden önce yada sonra herhangi bir zamanda doğum yapabilirsiniz. Ancak beklenen tahmini doğum tarihinden bir hafta geçmesine rağmen hala normal doğum gerçekleşmezse suni sancı ile normal doğum yaptırmak amacıyla hastaneye yatış düşünülecektir. Doktorunuzla normal doğum hakkındaki detayları konuşunuz.

Hafta hafta gebelik hesaplama işlemi sonucunda, kaçıncı haftada olduğunuzu ve bebeğinizin tahmini doğum tarihini hesaplayabilirsiniz. Gebelik haftanızı hesapladıktan sonra aşağıdaki gebelik haftaları bölümünden gebelik haftanızı seçerek o haftadaki anne ve bebekteki değişiklikleri öğrenebilirsiniz. Tüm haftaları incelemek için hafta hafta gebelik sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Gebelik takibinizi doktorunuzun önerdiği şekilde yaptırınız.


Ankara Çankaya Çukurambar'daki kliniğimizde gebelik takibi jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş tarafından yapılmaktadır. Normal doğum ve sezeryan ameliyatı ise anlaşmalı olduğumuz hastanelerde yine Doç. Dr. Nermin Köşüş tarafından uygulanmaktadır. Ankara gebelik takibi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gebelik takibi Ankara, Normal Doğum Ankara, Sezeryan Ameliyatı Ankara, Jinekolog Ankara, Doç. Dr. Nermin Köşüş

DOĞUM HESAPLAMA 2020

Son adet tarihinizin ilk gününü girin:

Gün:

Ay:

Yıl:

-


Bu verilere göre şu anda hafta günlük hamilesiniz (±3 gün hatapayı!).
ve bebeğinizin muhtemel doğum tarihi (yani 40 haftayı doldurduğu tarih) :
olarak belirlendi.
Gebelik haftası hesaplama sonucu elde edilen gebelik haftası detaylarını okumak için aşağıdaki kutucuklardan gebelik haftanızı seçiniz.

Kliniğimizde

Tarafmızdan tüp bebek tedavisi uygulanmaktadır. Yumurtalıkların uyarılması ve folikül takibi kliniğimizde yapılmaktadır. Gelişen yumurtalar daha sonra sedasyon ile toplandıktan sonra döllenmekte ve büyümeleri takip edilmektedir. Uygun zamanda rahim içine yerleştirilmektedir.

Ankara Gebelik Takibi İletişim Bilgileri

Telefon:(312)285-85-88
Email: nerminkosus@gmail.com
Website: www.drnerminkosus.com

Ankara Ticaret Merkezi,
Kızılırmak Mah,
1450 sok,
B Blok No:4,
Çukurambar/Çankaya,
ANKARA