Makalelerimiz > Tüp Bebek Makaleler > Laparoskopi-Histeroskopi Makaleler > Jinekoloji Makaleler > Gebelik-Doğum Makaleler > Vajinismus Makaleler

Hipnozla Doğum Ankara


hipnozla-dogum-ankara

Hipnozla Doğum nedir?


Hipnoz dışarıdan verilen bazı telkinler yardımıyla kişinin bilinç kaybı olmadan, farkındalığının arttırılmasını ve bu sayede problemlerin daha rahat çözümünü sağlayan bir yöntemdir. Aslında hipnoz yöntemi ile hastaya içsel bir yolculuk yaptırılmaktadır. Bu esnada hasta tamamen kendindedir. Hipnozla doğum yöntemi gebelerin doğum korkularını yenmesi ve bu sayede normal doğum motivasyonunun arttırılması amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

Hipnozla Doğum Nasıl Olur?


Hipnozla doğumda aslında yapılan şey küçüklükten beri bilinçaltımıza yerleşmiş korkuların ve negatifliklerin giderilmesidir. Gebelerdeki doğum korkusu nedeniyle pek çok gebe sezeryan ameliyatını tercih etmektedir. Doğumdaki şiddetli ağrı hikayelerinin gebelerin zihninde oluşturduğu korkular hipnoterapi ile giderilir. Aynı zamanda doğum sırasında ağrısının olmayacağı, ağrısız bir doğum yapacağı şeklindeki telkinlerle bilinçaltı pozitif görüşlerle doldurulur.

Normal doğum ağrısı korkusu nedeniyle gebelerde kaslar kasılmakta, bu nedenle normal sürecinde gitmesi gereken doğum daha ağrılı ve uzun sürebilmektedir. Hipnozla doğum sayesinde kaslardaki kasılmalarda engelleneceğinden, ciddi bir ağrı hissetmeden rahat bir doğum olması mümkün olmaktadır.

Hipnozla doğum sadece doğum sırasında hipnoterapi yapmak değildir. Hipnoz senaslarına gebeliğin 6. ayından itibaren başlayıp hastaya göre değişmekle beraber 5-7 seans hipnoterapi uygulamak gereklidir. Bu uygulamalar ile hastaya kendi kendini rahatlatma teknikleri (otohipnoz) öğretilmekte ve doğum sırasında hasta kendini bu telkinlerle rahatlatmaktadır. Uygun olan hastalarda hipnoterapi,uzmanı doğuma da eşlik edebilmektedir.

Hipnozla Doğum yönteminin faydaları nelerdir?


Hipnozla doğum yöntemi kasların gevşemesini sağlayarak doğum sürelerinin kısalmasını sağlamaktadır. Hipnozla doğum ağrısız, konforlu bir doğum sağlamasının yanında aynı zamanda doğum sırasında yada sonrasında ağrı kesici kullanma ihtiyacını da azaltmaktadır. Yara iyileşme sürecini de kısalttığı söylenmektedir.

Ayrıca bebek doğum sürecinde stres hormonlarının etkisinde kalmadığı ve daha rahat bir doğum süreci yaşandığı için daha aktif olmaktadır. Annede aynı nedenlerden dolayı bebeği ile daha rahat ilgilenebilmektedir. Hipnoz yöntemi ile aynı zamanda gebelik sırasındaki bulantı, kusma, iştahsızlık gibi şikayetlerinde azaltılması yada giderilmesi mümkün olmaktadır.

Ankara Hipnozla Doğum Fiyatları (Hipnoterapi Ücretleri) nasıldır?


Hipnozla doğum fiyatları Ankarada hipnozla doğum yapan hastanelere göre farklılık göstermektedir. Hipnoz senaslarının sayısına göre fiyatlar değişebilir. Hipnoz seansları 300-500 tl arasında değişmektedir. Gebelik takibi sırasında başlanarak 5-7 seans yapılmaktadır. Hipnozla doğumda seans sayısına göre normal doğum fiyatlarına ek yük getirmektedir.Hipnozla doğum ücretleri ankara için bilgi almak isterseniz bize 0312 285 85 88 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Ankara Çankaya Çukurambar'daki muayenehanemizde gebelik takibi Ankara jinekolog Doç. Dr. Nermin Köşüş tarafından yapılmaktadır. Ankara gebelik takibi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gebelik takibi Ankara, Doğum Ankara, Jinekolog Ankara, Doç. Dr. Nermin Köşüş

Doğum ile ilgili aşağıdaki makaleleri de okuyabilirsiniz...

Tüm makaleleri görmek için tıklayınız...

Aşağıdaki makalelerimizi de okuyabilirsiniz Nedir?

>>>Gebelik öncesi kontrol önemli midir?
>>>Gebelikte sık görülen şikayetler nelerdir?
>>>Gebelikte yapılan işlemler nelerdir?
>>>Gebelikte beslenme nasıl olmalıdır?
>>>Gebelikte İlk Üç Ay
>>>Her Bitkisel Çayı Gebelikte Tüketmeyin!
>>>Gebelikte kilo alımı nasıl olmalıdır?
>>>Gebelikte çiğ etle yapılan yiyecekler güvenli midir?
>>>Gebelikte ileri anne yaşı önemli midir?
>>>Gebelik Sırasında Beslenmeme Dikkat Etmeliyim!

Buradan gebelik hesaplama sayfamıza geçebilirsiniz.


Kliniğimizde

Kliniğimizde gebelik öncesi hastaların gebeliğe uygun olup olmadığını belirlemek için yapılan muayenede smear testi muhakkak alınır. Kan ve idrar testleri alınarak değerlendirilir. Problem çıkan hastalarda gebelik geciktirilir.

Ankara Gebelik Takibi İletişim Bilgileri

Telefon:(312)285-85-88
Email: nerminkosus@gmail.com
Website: www.drnerminkosus.com

Ankara Ticaret Merkezi,
Kızılırmak Mah,
1450 sok,
B Blok No:4,
Çukurambar/Çankaya,
ANKARA