Makalelerimiz > Tüp Bebek Makaleler > Laparoskopi-Histeroskopi Makaleler > Jinekoloji Makaleler > Gebelik-Doğum Makaleler > Vajinismus Makaleler

Miyom Ameliyatı Fiyatları 2020 Ankara - Doç. Dr. Aydın Köşüş - Doç. Dr. Nermin Köşüş


miyom ameliyatı fiyatları 2020 ankara

Miyom ameliyatı fiyatları 2020 yılında Ankara ilinde ameliyatın yapılış şekline, miyom sayısı ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Laparoskopik miyom ameliyatı fiyatları 2020 yılında 10.000-20.000 tl arasında değişmektedir. Miyom ameliyatı Ankara ilinde pekçok hastanede açık ameliyatla yada kapalı miyom ameliyatı dediğimiz laparoskopik yöntemle yapılmaktadır. Tarafımızdan miyom ameliyatları laparoskopik yada açık ameliyat ile yapılmaktadır. Miyom ameliyatı fiyatları 2020 Ankara detayları için bize ulaşınız.

Myom kadınların %20 sinde görülen, rahimden kaynaklanan iyi huylu tümörlerdir. Hormon bozukluğu ve genetik yatkınlığı olan kadınlarda daha sık görülür. Miyom nedir neden oluşur yada miyom ne demek diye sorulan sorulara cevap vermek gerekirse kısaca rahimin iyi huylu tümörleri denilebilir.

Rahimde Miyom Neden Olur?


Rahimde miyom olan kadınlarda genetik faktörlerinde etkisi mevcuttur elbette. Özellikle annesinde veya kardeşinde miyom görülen kadınlarda miyom görülme ihtimali artmaktadır. Kalıtımın yanında vücuttaki östrojen ve progesteron hormonlarında oluşan düzensizlikler rahimdeki kas hücrelerinde büyümeye neden olduğu düşünülmektedir. Yine çevreye ait faktörler ve beslenme şekli de miyom gelişimi üzerinde etkili olabilmektedir. Sanayinin gelişmesi ile beraber pek çok üründe maalesef östrojeni taklit eden kimyasallar maddeler bulunabilmektedir. Kozmetik ajanlar, tuvalette kullanılan malzemeler (sabun, diş macunu), ilaç ve plastik kaplar gibi pek çok malzeme de vücuda östrojen artışına neden olabilmektedir. Sıklıkla kırmızı etle beslenenlerde ve aşırı kilolu olam bayanlarda miyom gelişme ihtimali yükselmektedir. Tam tersi sebze ve meyve ağırlıklı beslenme alışkanlığı olanlarda rahimde miyom gelişme riski azalır.

Rahimde Miyom Belirtileri Nelerdir?

Myomlar her zaman şikayete neden olmazlar. Bazen başka bir şikayetle gelen hastada tesadüfen yapılan ultrasonda tesbit edilir. Büyük miyomlarda artmış adet kanaması, kasık, bel ve karın ağrısı, kabızlık veya sık idrara çıkma şikayeti gibi sıkıntılar yaşanabilir. Özellikle myomun bulunduğu yere göre şikayetler değişir. Rahim içinde bulunan miyomlarda (submüköz miyom) aşırı adet kanaması yada ara kanamalar daha sık görülürken, rahim duvarından karın içerisine doğru büyümüş miyomlarda (intramural miyom) barğırsak yada idrar kesesine bası şikayetleri daha sık olmaktadır. Subseröz miyomlar genellikle kanama problemi yapmaz. Büyük subseröz miyomlarda çevre doku ve organlara baskıya bağlı bulgular oluşabilir. Yerleşim yerlerine göre bazı miyom türlerinde gebe kalma zorlaşabilir yada engellenebilir.

Ankara Miyom Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Her myomu olan hastada hemen ameliyat düşünmeyiz. Rahimde tesbit edilen miyomlar küçük ve herhangi bir şikayete neden olmuyorsa bu hastalarda 3-6 ay aralıklarla takip önerilmektedir. Aşırı kanama problemi olan kadınlarda, basıya bağlı şikayetleri mevcut olanlarda yada myomu kısa bir zaman içerisinde büyüyen kişilerde operasyon düşünülebilir. Ameliyat sırasında bazen sadece miyom alınırken (miyomektomi) bazen miyomla beraber rahim alınması (histerektomi) ameliyatı yapılabilir. Miyom ameliyatının şekli hastanın yaşına, çocuk isteği olup olmadığına ve miyomun yerleştiği bölgeye göre değişiklik gösterir. Rahim içinde yerleşmiş olan miyomlar (submüköz miyom) histeroskopi ameliyatı adı verilen ve vajinal yoldan gerçekleştirilen kapalı ameliyat yöntemi ile kesik olmadan çıkarılır.

Rahim duvarında yerleşmiş miyomlarda açık ameliyat yada laparoskopi adı verilen kapalı ameliyat uygulanabilir. Miyom ameliyatı kaç saat sürer diye soran hastalarımız oluyor. Ameliyat süresi miyom sayısı, yerleşim yeri ve büyüklüğüne bağlıdır. Sadece bir miyom olan kadınlarda genellikle 30-60 dakikalık sürelerde ameliyat gerçekleştirilir. Laparoskopi ile miyom ameliyatı olan kadınlar genellikle operasyon sonrasında kısa süre içerisinde normal yaşamlarına dönerbilirler. Yine gebe kadınlarda da sezaryen ameliyatı sırasında yerleşim yeri uygun olan miyomlar rahatlıkla alınabilir.

Miyom alınması ameliyatın sonrasında yaşamın ilerleyen dönemlerinde hastalarda miyomlar tekrarlayabilir. Özellikle küçük olan miyomlardatakip sırasında büyüme olabilir. Ameliyat olması sakıncalı olan veya başka nedenlerle ameliyat olamayacak hastalarda miyomların büyümesini duraklatmak ve küçültmek için bazı ilaç tedavileri uygulanabilir. Ancak bu ilaçlar hastayı suni olarak menapoza sokacağından daha çok ameliyat olamayacak hastalarda kullanılır. İlaç bırakıldıktan sonra bu hastalarda miyomlarda tekrar büyüme başlayabilir. Çocuk sayısını tamamlamış veya çocuk isteği olmayan kadınlarda miyomların embolizasyon yöntemi ile küçültülmesi gerçekleştirilebilir. Ancak bu işlem sonrasında yumurtalıklarda zarar oluşabileceği, bu hastaların menopoza daha erken sürelerde girebileceği riski anlatılarak onayları alınmalıdır ve daha sonra bu işlem yapılmalıdır.

Ankara Miyom Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Rahimde miyom tedavisi hastalarda yaşamın ileriki dönemlerinde tekrar miyom oluşabileceği anlatılmalı ve düzenli aralıklarla ultrason muayenelerini yaptırmaları önemle vurgulanmalıdır. Miyom ameliyatı olan kadınlarda, ileride gebelik düşünürlerse, doğumun sezaryenle yapılması gerektiği, gebelik takibi süresi boyunca rahimde yırtılma oluşabileceği mutlaka belirtilmelidir.

Miyom Ameliyatı Fiyatları 2020 Ankara


Miyom ameliyatı fiyatları 2020 yılında %20 oranında artmıştır. Laparoskopik yada açık miyom ameliyatı fiyatları elbette farklıdır. Kapalı miyom ameliyatı fiyatları 10.000 - 20.000 tl civarında farklılık arzederken, açık miyom ameliyatı fiyatları 8.000-10.000 tl arasında değişebilir. Miyom ameliyatı fiyatları 2020 Ankara hakkında bilgi almak ve detayları öğrenmek için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Miyom ameliyatı ankaraÇankaya'daki merkezimiz doktorlarından Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından yapılmaktadır. Hastamızın isteği doğrultusunda Ankara’daki tüm anlaşma yaptığımız hastanelerde, açık miyom ameliyatı veya laparoskopi ile miyom ameliyatı tarafımızdan gerçekleştirilmektedir. Ankara miyom ameliyatı fiyatları 2020 konusunda bilgi almak için 0312 285 85 88 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Kliniğimizde

Kliniğimizde miyom tesbiti için ultrason ile muayene yapılır. Küçüm myomlarda hastalarımızı takip ederiz. Büyük miyomlarda, aşırı kanaması ve ağrısı olan hastalarda operasyon düşünürüz. Operasyonları anlaşmalı hastanelerimizde laparoskopi dediğimiz kapalı ameliyat yöntemi ile yapmaktayız.

Ankara Jinekolog İletişim Bilgileri

Telefon:(312)285-85-88
Email: nerminkosus@gmail.com
Website: www.drnerminkosus.com

Ankara Ticaret Merkezi,
Kızılırmak Mah,
1450 sok,
B Blok No:4,
Çukurambar/Çankaya,
ANKARA

Ankara Kadın Doğum Uzmanı Web Sitelerimiz

www.aydinkosus.com

www.jinekologankara.com

www.ankaratupbebekuzmanlari.com