Cinsel Problemler ve Danışmanlık Ankara

  Cinsel problemler ve danışmanlık Ankara; kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekimlerce sağlanan bir sağlık hizmetidir. Cinsel işlev bozuklukları olarak da adlandırılan cinsel problemler, hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilen sorunlardır. Bireylerin kaliteli bir cinsel yaşamları olmasının önünde engel teşkil eden bu problemler, alanında deneyimli hekimlerce verilecek danışmanlık ve tedavi hizmetleri ile çözüme kavuşturulabilir. Kadınlarda en sık karşılaşılan cinsel problemler, cinsel isteksizlik, cinsel hazda azalma, orgazm olma güçlüğü, vajinismus benzeri problemlerdir. Bu problemlerin çözümünde, kadın üreme sistemi hastalıkları alanında uzmanlaşmış, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekimler görev alırlar.

  Yazımızın devamında cinsel problemler ve danışmanlık ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ankara cinsel problemler ve danışmanlık için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Doç. Dr. Nermin Köşüş’ten randevu alabilirsiniz.

  Cinsel Problemler Nelerdir?

  Cinsel problemler, bireylerin sağlıklı bir cinsel yaşantıya ulaşmasını engelleyen sorunlardır. Cinsel işlev bozuklukları olarak da bilinen bu problemler, genellikle sosyal ve psikolojik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkarlar. Nadiren de olsa, fiziksel faktörler nedeniyle de cinsel problemlerin oluştuğu görülür.

  Kadınlarda en sık karşılaşılan cinsel problemler, cinsel istekte azalma, cinsellikten soğuma, cinsel haz alamama, orgazm olamama ve vajinismustur. Erkeklerde ise sertleşme sorunları, erken boşalma veya boşalma güçlüğü gibi problemlerle karşılaşmak mümkündür.

  Cinsel Problemler ve Danışmanlık Ankara Nedir?

  Cinsel problemler, genellikle sosyo-kültürel ve psikolojik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkar. Özellikle cinsel eğitim yetersizliği, cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlar, kulaktan dolma bilgiler ve hurafeler, cinsel problemlerin ortaya çıkmasında büyük rol oynar. Cinsel danışmanlık ile tüm bu bilgi kirliliğinin ve yetersiz cinsel eğitim nedeniyle ortaya çıkan sorunların önüne geçmek mümkündür.

  Cinsel danışmanlık, 1970’li yıllarda Amerika ve Avrupa’da ortaya çıkan bir yaklaşımdır. Cinsel problemler yaşayan tüm bireylere, bu alanda uzman sağlık profesyonellerince verilen danışmanlık hizmetlerini kapsar. Ülkemizde de, her geçen gün daha fazla sayıda birey tarafından, cinsel hayatın kalitesini artırabilmek adına başvurulan bir sağlık hizmeti olarak karşımıza çıkar.

  Cinsel problemlere yönelik danışmanlık hizmeti ile cinsellikle ilgili yanlış bilgi ve inançlar giderilebilir. Aynı zamanda, mevcut cinsel işlev bozukluklarının tanı ve tedavisi gerçekleştirilir. Danışmanlık sürecinde, hastalar için en doğru bilgilendirme ve yönlendirmeler gerçekleştirilir. Ankara cinsel problemler ve danışmanlık için kliniğimizle iletişime geçebilir ve Doç. Dr. Nermin Köşüş’ten randevu alabilirsiniz.

  Kadınlarda Görülen Cinsel Problemler Nelerdir?

  Kadınlarda en sık karşılaşılan cinsel problemler;

  • Cinsellikten soğuma,
  • Cinsel istekte azalma,
  • Cinsel haz alamama,
  • Orgazm olma güçlüğü olarak karşımıza çıkar.

  Ayrıca, ilerleyen yaş, menopoz, yapılan doğumlar gibi faktörlere bağlı olarak, genital bölgede oluşan deformasyonlardan kaynaklanması da mümkündür. Bu deformasyonlar, cinsel hazda azalmaya neden olarak, orgazm güçlüğü gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

  Erkeklerde Görülen Cinsel Problemler Nelerdir?

  Erkeklerde en sık karşılaşılan cinsel problemler;

  • Ereksiyon olamama, sertleşme sorunları,
  • Erken boşalma,
  • Cinsel istekte azalma,
  • Cinsel haz alamama ve
  • Boşalma güçlüğü olarak karşımıza çıkar.

  Ankara Cinsel Problemler Neden Olur?

  Cinsel problemler, fiziksel, sosyo-kültürel ve psikolojik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Genellikle psikolojik faktörler, cinsel işlev bozukluklarının gelişiminde, rolü en büyük olan etmenler olarak karşımıza çıkar. Ancak, üreme sistemi organlarında meydana gelen fiziksel hastalıklar ve hormon bozuklukları da cinsel işlev bozukluklarına neden olabilmektedir. Cinsel problemlere neden olan faktörlerin tespit edilebilmesi için alanında deneyimli bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı hekime başvurarak, danışmanlık hizmeti alınması gerekir.

  Cinsel Problemler ve Danışmanlık Ankara Nasıl Yapılır?

  Cinsel problemlerin tedavisinde, cinsel danışmanlık oldukça önemli bir yer tutar. Cinsel işlev bozukluklarına neden olan faktörlerin tespit edilmesi, danışmanlık ile mümkün hale gelir. Cinsel işlev bozukluğuna yol açan faktör belirlendikten sonra, hastalar için en uygun olan tedavi seçenekleri de ortaya konulabilir.

  Fiziksel faktörlerle ortaya çıkan cinsel problemlerde, hastalara reçete edilen ilaçlar ve cerrahi yöntemlerden yararlanılır. Sosyo-kültürel ve psikolojik nedenlerle ortaya çıkan cinsel problemlerin varlığında ise genellikle, multidisiplinler bir tedavi planına başvurulur. Hastalar, cinsel terapi ve psikoterapi için psikolog veya psikiyatri hekimlerine yönlendirilebilir.

  Ankara Cinsel Problemler ve Danışmanlık Fiyatları 2021

  Cinsel problemlerin tanı ve tedavisinde başvurulan danışmanlık hizmetinin ücreti, hastane ve klinikler özelinde değişiklik gösterebilir. Ankara cinsel problemler ve danışmanlık fiyatları hakkında detaylı bilgi için kliniğimizle iletişime geçebilir ve randevu alabilirsiniz.