Genital Estetik Ankara

  Genital estetik Ankara, genital bölgedeki estetik kusurların giderilmesi ve kadının cinsel yaşamdan daha çok zevk alması için yapılan işlemlerdir. Genital bölgedeki sarkmalar, iç dudakların aşırı büyük olması, vajinal dokuların yıpranması ve bollaşması en temel estetik sorunların başında gelir. Bu sorunları yaşayan kadınlarda özgüven kayıpları, cinsel ilişkide isteksizlik, orgazm güçlüğü gibi durumlar baş gösterebilir. Kadının kendini bir bütün olarak beğenmesi özgüvenini arttıracağından, cinsel yaşamını da olumlu etkileyecektir. Böyle durumlarda kadınlar genital estetik müdahaleye ihtiyaç duyarlar. Genital estetik, vajina dudaklarının orantılı hale getirilmesi, vajinanın daratılması, G ve O noktasının büyütülmesi gibi bir dizi estetik işlemi kapsar. Ankara genital estetik fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Nermin Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.

  Genital Estetik Ankara Nedir?

  Tıbbi literatürde genitoplasti olarak bilinen genital estetik, kişiyi estetik açıdan rahatsız eden genital sorunların giderilmesini amaçlar. Vajinanın yapısında, kişide estetik kaygılara yol açan yıpranmalar ve bozulmalar görülebilir. Bunlar yaşın ilerlemesi, doğum gibi etmenlere bağlı olarak gelişebileceği gibi doğuştan da gelebilir. Genital bölgede görülen bu sorunlar kadının özgüvenini zedeleyebilir, cinsel tatminini düşürebilir. Genital estetik uygulamaları sayesinde vajinadaki istenmeyen görüntü ortadan kaldırılır, vajina dokusu biçimli ve estetik açıdan uygun hale getirilir. İşlem sonrasında kadınların cinsel yaşamında ciddi ölçüde iyileşme görülür.

  Genital Estetik Ankara (Genitoplasti) İşlemleri Nelerdir?

  Genital estetik uygulamalarıyla, vajinanın yapısı estetik açıdan uygun hale getirilirken, ihtiyaca göre kadının cinsel tatminini arttıracak müdahaleleri de içerir. En yaygın olan genital estetik işlemleri; vajina daraltma (vajinoplasti), iç dudak estetiği, G noktası büyütme, O noktası büyütmedir.

  İç Dudak Estetiği ( Labioplasti) Nedir?

  İç dudak estetiği vajinanın içerisinde yer alan ve çeşitli nedenlerle olması gerekenden büyük ya da sarkık durumda olan iç dudakların küçültülmesi işlemidir. İdeal bir vajina görünümünde vajinadaki dış dudakların iç dudakların üzerini örter ve iç dudaklar dışarı taşmaz. Ancak yapısal ya da sonradan oluşan nedenlere bağlı olarak iç dudaklarda sarkmalar ve aşırı büyümeler meydana gelebilir. Bu durum kadınlarda estetik kaygılara yol açacağı gibi cinsel ilişki sırasında zorlanmaya da sebebiyet verebilir. İç dudak estetiği sayesinde iç dudaklardaki fazla doku alınır ve vajina ideal görünümüne kavuşur. Sıklıkla lokal anestezi ile yapılan işlem yaklaşık yarım saat sürer. Böylelikle hastalar kısa sürede günlük yaşamlarına döner.

  Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Nedir?

  Vajina daraltma (Vajinoplasti), tekrar eden doğumlar, kilo alma ya da ilerleyen yaşa bağlı olarak genişleyen vajinanın daraltılması işlemidir. Vajina genişlemesi kadının cinsel yaşamı üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Vajina genişliği nedeniyle en sık karşılaşılan sorunlar; ilişkide his kaybı, orgazm güçlüğü, ilişki sırasında vajinadan istenmeyen ses çıkması olarak sıralanabilir. Bu durumda kadın vajina daraltma işlemine ihtiyaç duyabilir. İşlem sırasında yıpranmış vajina dokuları çıkartılarak vajina sıkılaştırılır. Daraltılan vajina doğuma bağlı olarak yeniden gevşeyebilir. Bu nedenle vajina daraltma uygulaması yapılırken hastanın gebelik için belirlediği zaman dikkate alınarak en uygun tarih belirlenmelidir.

  G Noktası ve O Noktası Büyütme Nedir?

  G ve O noktası her ne kadar birbirleriyle karıştırılan işlemler olsa da, enjeksiyon sırasında uygulanan madde ve amaç bakımından farklılık gösterir. G Noktası büyütme işlemi spesifik olarak G noktasını hedef alır ve erojen yapıdaki bu bölgeye dolgu maddesinin enjekte edilmesini kapsar. Böylece kadının cinsel ilişki sırasında daha fazla uyarılarak haz alması sağlanır. O noktası büyütme ise tek bir bölge yerine hastanın ihtiyacına göre vajinanın belirli bölgelerine yapılan enjeksiyon işlemidir. O noktası büyütme işleminde uygulanan enjeksiyon maddesi kişinin kendi plazmasından elde edilir. O noktası büyütme işleminde temel amaç vajinanın sarkan ve yıpranan bölgelerinin onarıcı hücreler yardımıyla düzeltilmesidir. O noktası büyütme işlemi sonrasında estetik bir görünüme kavuşan vajina aynı zamanda kadının cinsel yaşamı üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

  Ankara Genital Estetiğin Riskleri Nelerdir?

  Genital estetik uygulamalarda risk yok denecek kadar azdır. İşlemler oldukça kısa sürede tamamlanır. Ancak tıbbi bir müdahale olması nedeniyle uzman bir doktora yaptırılması gerektiği unutulmamalıdır. Aksi takdirde enfeksiyon ve olası yan etkilerle karşılaşma riski oluşur. Operasyon sonrasında kişinin hijyen kurallarına uyması ve enfeksiyona neden olabilecek deniz, havuz gibi ortamlardan uzak durması gerekir.

  Ankara Genital Estetik Fiyatları 2021

  Günümüzde, kadınlar tarafından genital estetik uygulamalarına duyulan ilgi giderek artmaktadır. Kadınların ihtiyaç ve taleplerine göre bir ya da birden fazla genital estetik uygulaması yapılabilir. Hasta ile uzlaşarak yapılması kararlaştırılan uygulamalarda, işlemin çeşidi ve sayısına göre farklı fiyatlar uygulanabilir. Ankara G noktası büyütme fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayarak Doç. Dr. Nermin Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.