Labioplasti Ankara

  Vajinanın yapısı, birbirini saran iç ve dış dudaklar olarak bilinen kıvrımlardan oluşur. Anatomik olarak dış dudakların (labia major), iç dudakların (labia minör) üzerini örtmesi beklenir. Ancak kimi durumlarda iç dudaklar dış dudakların arasından dışarıya taşabilir ya da olması gerekenden çok daha büyük ve asimetrik olabilirler. İç dudakların büyük ya da sarkık yapısının kişinin yaşam kalitesini düşürecek boyutlara ulaşması halinde, kişiye labioplasti işlemi uygulanır. Labioplasti Ankara sayesinde iç dudaklar küçültülerek ideal bir forma kavuşturulur.  Ankara labioplasti operasyonları ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Nermin Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.

  Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Nedir?

  Labioplasti ya da bilinen adıyla iç dudak estetiği, vajina yapısındaki iç dudakların cerrahi yöntemle küçültülmesi işlemidir. Genital estetik operasyonları arasında hastaların en sık başvurduğu operasyon olarak bilinir. Vajina yapısındaki iç dudaklar kendilerini saran dış dudakların altında kaldığı için dışarıdan görünmezler. Ancak iç dudakların aşırı büyük ya da sarkık olduğu hallerde dış dudakların arasından taşabilirler. Bu durumda labioplasti işlemi uygulanarak iç dudaklar olması gereken boyuta ulaştırılır.

  Labioplasti Ankara Kimlere Uygulanır?

  Vajinanın iç dudaklarındaki sarkmalar kimi durumlarda kişinin yaşam kalitesini düşürecek boyutlara ulaşabilir. Kişide özgüven kaybına, yoğun estetik kaygılara neden olabilir. Buna bağlı olarak kişi, vajina iç dudaklarının dış dudaklar ile orantılı hale getirilmesini ve daha estetik bir görüntüye kavuşturulmasını arzulayabilir. Kişide cerrahi müdahaleye engel olacak herhangi bir hastalık olmadığı müddetçe her erişkin kadına labioplasti işlemi uygulanabilir.

  Labioplasti Hangi Durumlarda Uygulanır?

  Vajina iç dudakları çeşitli nedenlerle olması gerekenden büyük boyutlarda olabilir. Buna bağlı olarak genital bölgeden taşarak kişiye rahatsızlık verebilir. Labioplastiye başvuran kadınlarda en yaygın görülen sorunlar; cinsel birliktelik sırasında penisin vajinaya girişinin engellenmesi, ağrılı cinsel birliktelik, tekrar eden vajinal enfeksiyonlar, gündelik hareketlerin kısıtlanmasıdır. Ayrıca, aşırı büyük ya da sarkık iç dudaklar mayo ve tayt gibi esnek kıyafetler üzerinden belli olarak kişinin gündelik yaşamını olumsuz etkiler. Bu gibi şikâyetlerle kliniğimize başvuran adaylara uygun muayene sonrası labioplasti işlemi uygulanır.

  Vajina İç Dudakları Neden Sarkar?

  Travmatik vajinal doğumlar, çoklu doğumlar, hormonal değişimler, hızlı kilo alıp verme gibi etmenlere bağlı olarak vajina iç dudaklarında sarkma ve büyüme meydana gelebilir. Bunun yanı sıra hiç doğum yapmamış kadınlarda yaşın ilerlemesine bağlı olarak da benzer etkiler görülebilir. Bazı kadınlarda ise genetik yapıya bağlı olarak vajina iç dudaklarının normalden büyük olması gözlenebilir.

  Vajina İç Dudakları Ne İşe Yarar?

  Tıbbi literatürde labium minor olarak adlandırılan iç dudaklar vajinanın iç kısmında yer alan iki adet kıvrımdır. Anatomik olarak dış dudakların (labium major) altında bulunan bu yapılar vajinanın içine yabancı maddelerin girişini engelleyen bir bariyer görevi görür, kuruluğu engeller. Ancak iç dudakların aşırı büyümesi (hipertrofisi) ya da sarkarak dış dudaklardan taşması halinde kişinin yaşamını olumsuz etkileyebilirler. Bu durumda labioplasti yöntemine başvurulabilir ve iç dudaklar vajina sağlığı için ideal boyutlara getirilir.

  Labioplasti Ankara (İç Dudak Estetiği) Nasıl Yapılır?

  Labioplasti vajinadaki iç dudakların dış dudaklarda orantılı olacak şekilde en uygun boyuta getirilmesidir. Bunun için sarkan ve aşırı büyümüş olan iç dudaklar cerrahi yöntemle küçültülür. İç dudaklardaki fazla doku alınırken kişinin isteğine bağlı olarak ek estetik müdahaleler de uygulanabilir. Labioplasti ortalama yarım saat sürer. Operasyon sırasında hastaya yaygın olarak lokal anestezi uygulanır. Ancak hastaların aşırı korktuğu ya da ek estetik müdahale gerektiren durumlarda genel anestezi de uygulanabilir.

  Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Labioplasti sonrası cerrahi işlem uygulanan bölgenin tamamen iyileşmesi 30-60 günü bulmaktadır. Bu süre zarfında vajinal hijyene çok dikkat edilmeli ve pansumanlar düzenli olarak yaptırılmalıdır. Enfeksiyon riskinden korunmak için deniz, havuz gibi ortamlardan uzak durulmalıdır. Ayrıca tam bir iyileşme gözlenmeden bölge üzerinde epilasyon, ağda gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır. Labioplasti sonrasında 4-6 hafta süreyle cinsel ilişkiye ara verilmesi önerilir.

  Ankara Labioplasti Fiyatları 2021

  Labioplasti, genital estetik yöntemleri arasında en yaygın uygulanan operasyonlar arasındadır. Vajina iç dudaklarının aşırı büyümesi ve sarkması halinde birçok kadın tarafından labioplasti talep edilir. Vajina iç dudaklarındaki büyümeler cerrahi müdahaleyi zorunlu kılan boyutlara ulaşabileceği gibi, sağlığı tehdit etmediği hallerde de kadınlar tarafından estetik amaçlarla tercih edilebilir. Labioplasti ile vajina iç dudaklarından kaynaklanan asimetrik görüntünün düzeltilmesi sağlanır. Ankara Labioplasti fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayarak Doç. Dr. Nermin Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.