Vajinoplasti Ankara

  Vajinoplasti Ankara, çeşitli nedenlerle genişleyen vajinanın cerrahi müdahale aracılığıyla daraltılması işlemine denir. Vajina dokusu doğum, yaş gibi faktörlere bağlı olarak zaman içinde dar yapısını kaybedebilir. Bunun yanı sıra, bazı kadınlar yapısal olarak daha geniş bir vajinaya sahip olabilirler. Bu gibi durumlarda cinsel birliktelik sırasında çiftler arasındaki cinsel haz azalacağından hastalar cerrahi mühadaleye ihtiyaç duyabilmektedir. Ankara vajinoplasti operasyonları ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Doç. Dr. Aydın Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.

  Vajinoplasti Ankara (Vajina Daraltma) Nedir?

  Tıp literatüründe vajinoplasti olarak ifade edilen vajina daraltma, cerrahi müdahale ile vajen bölgesinin daraltılması işlemidir. Vajina genişliği; iri bebek doğurmuş veya çok sayıda doğum yapmış olan kadınlarda yaygın olarak görülmektedir. . Vajina daraltma operasyonu ile vajendeki gevşek dokular çıkarılır ve vajinanın etrafındaki dokular sıkılaştırılır. Bu sayede vajina dokusu eski, dar yapısına kavuşarak; sıkı ve gergin hâle gelir.

  Vajinoplasti Kimlere Uygulanır?

  Vajina doğası gereği esnek bir yapıya sahiptir. Elastik bağ ve kas dokusu sayesinde genişleyip daralma özelliği vardır. Ancak ilerleyen yaş, geçirilen vajinal doğumlar, kürtaj vb. cerrahi müdahalelere bağlı olarak vajinada kalıcı bir genişleme görülebilir. Özellikle, çok sayıda vajinal doğum geçiren veya zorlu doğum öykülerine sahip olan hastalarda vajina genişlemesi sık karşılaşılan bir durumdur. Vajinanın deforme olması sonucunda vajina bölgesini destekleyen bağlarda yırtılmalar, kas dokusunda bozulmalar meydana gelebilir ve hastalar cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyabilir. Ayrıca, yukarıdaki etmenler dışında, genetik nedenlere bağlı olarak geniş vajina dokusuna sahip olan hastalar da mevcuttur.

  Vajinoplasti Hangi Durumlarda Uygulanır?

  Vajina genişlemesi, cinsel ilişki sırasında his kaybına neden olarak, cinsel yaşamın kalitesini düşürebilir. Bu durumda vajina penisi tam olarak kavrayamadığı için hem kadın hem de erkek tarafından cinsellikten alınan haz azalır. İlişkide hissetme azlığı, ilişki sırasında veya sonrasında vajinadan istenmeyen ses çıkması, cinsel doyuma ulaşamama en yaygın görülen şikâyetler arasındadır. Vajinoplasti sayesinde bu şikâyetler giderilerek çiftlerin cinsel performanslarında ciddi bir iyileşme gözlenir.

  Ankara Vajinoplasti Operasyonu Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti, genital estetik operasyonları içerisinde en sık başvurulan operasyonlardan biridir. Vajina dokusunun genişleme oranı ve buna neden olan faktörler kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu farklar dikkate alınarak hasta için en ideal vajina genişliği belirlenir. Operasyon sırasında, fazla olduğu belirlenen vajina iç dokusu kesilerek çıkarılır ve vajinal doku sıkılaştırılarak dikilir. Dikiş işlemi sırasında vücutta kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığından operasyondan sonra dikişlerin aldırılması gerekmez. Vajinoplasti operasyonunda genel ya da bölgesel anestezi uygulanabilir.

  Operasyon ortalama 45 dakika sürer. Eğer ek müdahaleler uygulanacaksa bu süre uzayabilir.

  Vajinoplasti Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Vajinoplasti sonrası vajinada hafif ağrı ve kanama gözlenebilir. Bu süre zarfında kişisel hijyenin korunması iyileşme sürecinin hızlandırılmasında oldukça etkilidir. Ayrıca pansumanların ihmal edilmemesi ve ilaçların düzenli olarak alınması gerekmektedir. Operasyondan sonra ilk 1 ay ağır egzersizlerden uzak durulması, deniz ve havuza girmekten kaçınılması önerilir. Vajinoplasti sonrası ilk cinsel birliktelik için operasyonun üzerinden ortalama 4-6 hafta geçmesi beklenir. Dikişlerin kendiliğinden erimesi ise hastanın iyileşme hızına bağlı olarak bir hafta ila 15 gün arasında değişebilmektedir.

  Vajinoplasti Ankara Kalıcı Bir Tedavi Yöntemi Midir?

  Vajinoplasti sayesinde, vajina dokusu ideal olan dar yapısına kavuşur. Vajina daraltma, kalıcı ve etkili bir yöntem olmasına karşın, operasyon sonrasında hastanın kilo alması, doğum yapması halinde vajina dokusu yeniden genişleyebilir. Bu nedenle, vajina daraltma operasyonuna başvuracak adayların yakın zamanda gebelik planlayıp planlamadığı hesaba katılmalı ve hasta doğru zamanda operasyona alınmalıdır.

  Ankara Vajinoplasti Fiyatları 2021

  Çeşitli nedenlerle genişleyen vajina dokusu, daraltılmadığında cinsel yaşantıda önemli sorunlara yol açabilir. Hastanın geçirdiği vajinal operasyonlar, vajinadaki bağların zayıflamasına neden olan durumlar irdelenerek, hasta için en uygun müdahale yöntemi belirlenir. Günümüzde vajina daraltma operasyonları, özellikle doğum sonrasında cinsel hazzın artması için en sık başvurulan operasyonlardan biridir. Ankara vajinoplasti fiyatları için kliniğimizi arayarak,  Doç. Dr. Nermin Köşüş ile iletişime geçebilirsiniz.